Sintret k100 diamanthjul 6″ (150mm)
3.599,00 DKK Den oprindelige pris var: 3.599,00 DKK.2.495,00 DKKDen aktuelle pris er: 2.495,00 DKK.
- Diameter 6″ 159mm
- Bredde 38mm
- Centerhul 1″ 25,4mm (kan reduceres til næsten alle aksler)
1 på lager
Går du efter lang levetid er dette diamanthjulet til grovslibningen!
Sintret diamanthjul har en levetid der er mange gange længere end de traditionelle diamanthjul. Fåes i Korn 100 der tager lidt hårdere fat end et traditionelt Korn 100 diamanthjul, du kan dog nemt efterarbejde med K220/k240/k280.
6mm dybde på diamantbelægningen!
| Vægt | 4,5 kg |
|---|


Vi sender med GLS
Du har tre muligheder når du handler hos os.
Afhentning i vores butik i Frederiksværk, afhentning i GLS pakkeshop eller levering til døren.
Når vi sender pakker tager vi den faktiske pris for forsendelsen, det mener vi er mest fair. Handler du som firma og vælger levering, sendes pakken som erhvervspakke.
Levering/modtagelse
- Vi sender pakker hver dag, og pakker også din pakke hurtigst muligt.
- Har posten været for hårdhændet ved dine varer? Kontakt ikke transportøren, men skriv til os, så tager vi os af det og får fremsendt en ny vare i en fart.
- Vi pakker i genbrugsmaterialer, det er ikke altid lige kønt, men det sparer miljøet for en masse CO2 udledning at genbruge pakkematerialer. Alt pakkes forsvarligt :-)
Relaterede varer
Anti-slide
Anti slide forhindrer slibebånd i at skride af expanderhjulet under brug.
Expandere har en tendens til at tørre ud, blive hårde og skrumpe en anelse med tiden. En expander der ikke expanderer nok får ofte slibebpndet til at skride af under brug, ved hjælp af anti slide stiften der påføres expandwren minimereres dette problem.
